Mówiąc o przyznaniu sobie nagród przez członków prezydium Sejmu, Donald Tusk powiedział, że politycy wysokiej rangi nie powinni sobie przyznawać podwyżek, jeśli nie potrafią ich zapewnić obywatelom. Premier jednak wysoko ocenił decyzję marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która zwróciła nagrodę i zamroziła fundusz nagród do końca kadencji.

Reklama

Donald Tusk wyraził nadzieję, że choć jeden projekt legalizacji związków homoseksualnych trafi do komisji. Sejm będzie dziś głosował nad czterema projektami. Premier przyznał, że sprawa jest trudna, a posłowie Platformy Obywatelskiej podzieleni.
Donald Tusk powiedział, że powody dzisiejszego strajku na kolei są nieadekwatne do uciążliwości protestu.

Stwierdził, że za strajk odpowiadają związkowcy, którzy prawdopodobnie zaniepokoili się działaniami mającymi poprawić sytuację PKP, podjętymi przez jej zarząd.

Komentując wypowiedź członka Rady Polityki Pieniężnej Jerzego Hausnera, według którego czeka nas duże spowolnienie gospodarcze, premier powiedział, że członkowie Rady powinni swymi decyzjami pomagać gospodarce. Dodał, że Hausner był dotąd przeciwny obniżce stóp procentowych.