Żalek d… ściska po debacie o związkach partnerskich. Nie ma już wątpliwości, że polska prawica to homofobiczne oszołomy, które nie widzą problemów współczesnego świata, bo Episkopat nałożył im klapki na oczy - pisze na swoim blogu europosłanka SLD, Joanna Senyszyn.

Jej zdaniem w Polsce rządzi Kościół, "a raczej kruchta". I póki te rządy nie miną, nie doczekamy się normalnej, konserwatywnej, europejskiej prawicy.

Europosłanka SLD dodała w swoim wpisie, że to właśnie europejska prawica powinna reprezentować prawa większości zpołeczeństwa, czyli młodych, którzy jej zdaniem chcą seksualnej edukacji, skutecznej antykoncepcji i przedmałżeńskiego seksu - Kobiet, dla których ideałem nie jest Matka-Polka, ludzi heteroseksualnej i homoseksualnej orientacji, którzy pragną ustawowej regulacji swoich związków - pisze Senyszyn.

Jej zdaniem polska prawica reprezentuje jedynie katolicką mniejszość i dyskryminuje wszystkich innych. - Daje z budżetu miliony złotych na finansowanie urzędników obcego państwa, jakim jest Watykan, a żałuje swoim obywatelom pieniędzy na leczenie niepłodności - czytamy w komentarzu Senyszyn.

PiS i plankton SP to jasna sprawa: religiia smoleńska, prawdziwi Polacy, jałowe bredzenie posłanki Pawłowicz. Problemem jest Platforma Obywatelska. Jej wyborcy uwierzyli że głosują na światłą prawicę, a dostali Gowina - pisze na koniec Senyszyn.