Ruch Palikota złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu czynu zabronionego. Posłowie tej partii są oburzeni wypowiedzią posłanki PiS Krystyny Pawłowicz dotyczącej Anny Grodzkiej.

Reklama

Zawiadomienie ma dotyczyć artykułu 256. kodeksu karnego Chodzi o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych albo wyznaniowych. Grozi za to do 2 lat więzienia.

Podczas spotkania Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim Krystyna Pawłowicz zaatakowała Annę Grodzką. Posłanka PiS powiedziała: To nie jest tak, że jak się człowiek nażre hormonów i zrobi sobie operację, to się staje kobietą. Kod genetyczny decyduje.

W ocenie Andrzeja Rozenka z Ruchu Palikota, zachowanie Krystyny Pawłowicz było niegodne posłanki Rzeczypospolitej Polskiej.

Dlatego - jak argumentował rzecznik Ruchu Palikota - klub złożył również skargę do sejmowej komisji etyki. Ruch Palikota ponadto domaga się usunięcia posłanki PiS z grona wykładowców Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce.
Wypowiedź profesor Krystyny Pawłowicz oburzyła również ponad 40 przedstawicieli środowiska akademickiego, którzy wystosowali w tej sprawie list otwarty.