Kto bardziej poniży Solidarną Polskę ma pewną jedynkę do Parlamentu Europejskiego na listach PiS. Do boju pieski - taki wpis na Twitterze umieściła Beata Kempa, wiceszefowa Solidarnej Polski, a do listopada 2011 roku związana PiS.

Reklama

Choć celuje przede wszystkim w Prawo i Sprawiedliwość, to suchej nitki nie zostawiła głównie na rzeczniku tej partii, czyli Adamie Hofmanie. Jej zdaniem jego bezczelność sięga zenitu.

Ma Pan szczęście, bo według kodeksu matołectwo i głupactwo to okoliczności wyłączające winę - napisała pod jego adresem.

Kempa w marcu zeszłego roku została wiceprezesem partii utworzonej przez Zbigniewa Ziobro, byłego ministra sprawiedliwości w rządzie PiS-LPR-Samoobrona. Ale między nią a Hofmanem iskrzy od dawna. Kila miesięcy temu głośno było o wypowiedziach rzecznika PiS. Hofman przekonywał, że jeden z dwóch liderów Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry złożył mu niedawno ofertę powrotu do PiS. Na reakcję Kempy nie trzeba było długo czekać. To brutalna prowokacja, nie sprzedaję się - mówiła wówczas.