Mogę powiedzieć jako katolik, że cieszę się, że jest nowy papież. Oczekuję z wielką nadzieją na ten pontyfikat, ale nie jestem watykanistą i nie znam wcześniejszych publikacji kardynała, więc nie będę zgrywał wielkiego mądrali - wykręcał się Adam Hofman, gość Radia ZET, pytany o osobowość nowego papieża.

Reklama

Papież powiedział wczoraj, że Kościół nie powinien zajmować się polityką. To chyba przesłanie do dyrektora Radia Maryja? - prowokowała posła Monika Olejnik.

Nie, no, naprawdę, przestańmy! - zareagował Adam Hofman. - Nawet przy niedzieli u Moniki Olejnik trzeba zaatakować ojca Rydzyka. Nawet przy wyborze nowego papieża! - irytował się.

Oczywiście, że tak. To jest jakieś przesłanie, że nie wsiadł do maybacha, tylko jechał autokarem ze swoimi kolegami kardynałami - odparła Monika Olejnik.

Adam Hofman kąśliwie skomentował jej słowa.

Tu trzeba dodać kilka słów do tego, dzieje się w mediach i to, co robią niektórzy dziennikarze od kilku dni, że nie potrafią uszanować, że ponad miliard katolików ma swoje święto. Od samego początku szukają jakiś ciemnych stron pontyfikatu, których nie ma, albo próbują przełożyć to na sytuację w Polsce i przy okazji uderzyć w ojca Rydzyka - podsumował.