Roczny urlop macierzyński będzie obowiązywał
wszystkie matki dzieci urodzonych w 2013 roku, zdecydował premier Donald Tusk.
Według pierwotnego planu rządu do rocznego urlopu miały być uprawnione matki dzieci urodzonych po 17 marca.
powiedział Donald Tusk po spotkaniu z rodzinami.
Tym samym premier przyjął rozwiązanie proponowane przez ruch "Matek I Kwartału". Opowiadały się za przesunięciem terminu wejścia w życie ustawy z 1 września na 10 czerwca, tak by wszystkie dzieci urodzone w tym roku zostały objęte nowymi przepisami.
- podkreślił Donald Tusk.
Ale premier znalazł także pieniądze na dopłaty do przedszkoli. Od września 2013 roku pięciogodzinna opieka nad dziećmi w przedszkolach będzie bezpłatna. Każda kolejna godzina ma z kolei kosztować rodziców 1 zł.
- ujawnił Donald Tusk.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło TVN24
Powiązane
Zobacz
|