Rekonstrukcja rządu i jej kształt nie będzie zabiegiem PR-owym ani efektem wymuszenia opozycji czy dziennikarzy. Premier dokona rzetelnej analizy dokonań wszystkich resortów. Na tej podstawie podejmie decyzję odnośnie zmian w rządzie. Rekonstrukcja będzie dokładnie w połowie kadencji - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik rządu, Paweł Graś. Nie chce jednak zdradzić, kto jest zagrożony. Dziś wiedzę o ewentualnych zmianach posiada wyłącznie premier - wyjaśnia.

Reklama

Zapewnia jednak, że na razie dymisji nie powinien obawiać się Sławomir Nowak. Minister Nowak został na stanowisku, więc widocznie jego wyjaśnienia sprawy zegarków przekonały Tuska - twierdzi. Czarne chmury zbierają się za to nad głową Joanny Muchy. Premier czeka jednak z decyzją na wyniki kontroli NIK. Sprawa koncertu Madonny to nierozsądne gospodarowanie środkami, ale musimy poczekać, jak wyjaśnienia minister oceni NIK - wyjaśnia Graś.

Rzecznik rządu twierdzi też, że Donald Tusk nie pozwał 'NIE" jako szef rządu, a jako zwykły obywatel. Pozew przeciwko Urbanowi i ‘NIE’ to prywatny pozew Donalda Tuska, za jego prywatne pieniądze. ‘NIE’ przekroczyło granice kiepskiej satyry - wyjaśnia Paweł Graś. Tekst "NIE’"nie był opublikowany w prima aprilis, ale kilka dni wcześniej i został przyjęty ze śmiertelną powagą, o czym świadczą komentarze publicystów i internautów. Stąd pozew - tłumaczy.