Platforma Obywatelska traci w sondażach. W najnowszym sondażu CBOS-u, partia rządząca uzyskała 23 procent popracia. Na czele badania znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z 26-procentowym popraciem.
To kolejny sondaż, w którym PO traci poparcie. Dla nas to oczywiście sygnał ostrzegawczy - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik rządu Paweł Graś. jak podkreśla, dobre sondaże usypiają, złe mobilizują. Rozmówca IAR przyznał, że powodem spadku notowań PO jest kilka niepopularnych decyzji. Przyznał też, że rząd ma też na swoim koncie wpadki.


Reklama

Rzecznik zapewnia, że spadające sondaże są dla rządu mobilizacją do dalszej pracy. Dodał, że najbliższe tygodnie, miesiące i lata trzeba poświęcić na odbudowanie zaufania. Jestem przekonany, że przed tym najważniejszym sprawdzianem, jakim są wybory parlamentarne, uda nam się to odbudować - powiedział Graś.

Według badania CBOS-u do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD z poparciem na poziomie 9 procent oraz PSL, które uzyskało 6 procent. Poza parlamentem znalazły się: Ruch Palikota, który uzyskał 4 procent i Solidarna Polska z 2-procentowym poparciem.
Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono w dniach 9-15 maja 2013 roku na liczącej 1101 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.