Polityk nie ukrywa jednak, że żałuje, iż Jan Rokita nie będzie już członkiem partii, bo - jak powiedział - jest on ważną postacią.

Reklama

Jest osobą, która krytycznie patrzy na polską rzeczywistość , ale mimo wszystko jest ważną postacią, która odegrała w polskiej polityce dość istotna rolę - powiedział Andrzej Halicki.

Małopolski poseł PiS Andrzej Adamczyk uważa, że usunięcie ikony jaką był Jan Maria Rokita to kolejny dowód na to, że Platforma Obywatelska zwija się z polskiej sceny politycznej. Jan Rokita dla Platformy to tak jak Rysy dla Tatr - jak Tatry to Rysy po polskiej stronie, jak Platforma to Jan Rokita, jak Jan Rokita to Platforma - powiedział.

Poseł Robert Biedroń z Ruchu Palikota przypuszcza, że PO przygotowuje się do koalicji z SLD, a Jan Rokita ma inne plany.

Z kolei Przemysław Wipler nie ukrywa, że zamierza namawiać Jana Rokitę do współpracy w Stowarzyszeniu Republikanie, bo obecność Rokity w PO była - jego zdaniem -od dawna nieuzasadniona. Ja od długiego czasu nie rozumiałem dlaczego Jan Maria Rokirta formalnie nie kończy swojej przygody z partią władzy oferującą dla każdego coś miłego, jaką od wielu lat jest Platforma Obywatelska, partia bardzo odległa od konserwatywno-liberalnych, republikańskich ideałów, czy chadeckich. w oparciu o które była budowana, partią, która walczy z arogancją władzy , a później jest symbolem arogancji władzy - powiedział Przemysław Wipler .

Jan Maria Rokita był członkiem Stronnictwa Konserwatywno - Ludowego, potem posłem PO. Wycofał się życia politycznego w 2007 roku.