Nie będę przyjmował lekcji politycznych od Leszka Balcerowicza, który doprowadził dwa rządy reformatorskie i liberalne do katastrofy politycznej. Trudno powiedzieć, że miał sukcesy polityczne - tak minister finansów i wicepremier Jacek Rostowski odpowiada na zarzut ze strony Leszka Balcerowicza i Jarosława Gowina, że reforma emerytalna to zamach na prywatne pieniądze.

Reklama

Wiem, że Jarosław Gowin jest ekspertem od wszystkiego, od prawa, teraz okazuje się, że od ekonomii. Dobrze by jednak było, żeby poznał reformę z 1999 roku. Największą dziurę w budżecie stworzył system pseudokapitałowy, jakim jest OFE. Połowa wzrostu długu, którą widzimy na zegarze Balcerowicza to skutek wprowadzenia drugiego filara - uważa wicepremier Rostowski.

Zdaniem ministra finansów, prof. Leszek Balcerowicz ma pewne problemy z przyznaniem się, że popełnił bardzo poważny błąd z punktu widzenia stabilności finansów publicznych.

Ten system destabilizuje finanse państwa w długim horyzoncie czasowym - nie ma wątpliwości Jacek Rostowski, oceniając OFE.

Czytaj także: Balcerowicz docina Rostowskiemu: Buduje czarną propagandę >>>