W ten sposób na krytykę, z jaką spotkał się Jarosław Gowin, po tym jak nie poparł rządowej nowelizacji ustawy o finansach publicznych, odpowiada Ryszard Czarnecki.

Reklama

- Usłyszymy takie "puk, puk". A serce prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest otwarte, także dla grzeszników - zapowiedział poseł PiS w rozmowie z TVN24.

Także zdaniem Sławomira Neumanna z PO były minister sprawiedliwości nie ma czego szukać już w Platformie. Jego zdaniem w rzeczywistości startuje on w wyborach na lidera nowej partii.

- Każdy ma prawo iść własną ścieżką polityczną. Uważam ją jednak za błędną - podkreślił wiceminister zdrowia. I przekonywał, że już jesienią polska scena polityczna usłyszy o partii Gowina, która będzie miała dwóch-trzech posłów.

- Między PO a PiS jest bardzo mało miejsca, a Gowin nie ma za dużo szabel w PO. Dlatego próba stworzenia nowego ugrupowania nie ma większego sensu - podkreślił z kolei eurodeputowany PiS.

Donald Tusk stwierdził po głosowaniu jednoznacznie, że Gowin chce dokopać Platformie i przygotowuje własny projekt polityczny.