Gazeta powołuje się na informacje z Instytutu Pamięci Narodowej. Ma znajdować się tam oświadczenie Kazimierza Ziobry z 1 stycznia 1980 roku o rezygnacji z członkostwa w PZPR.

Reklama

Solidarna Polska się właśnie skończyła. Powinny wjechać napisy końcowe - stwierdził rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Nie ma żadnych wątpliwości, są jego odręczne pisma w tej sprawie. Partia, która ostatnie kilka tygodniu ufundowała na oszustwie, mówię o Solidarnej Polsce i po to, żeby usprawiedliwić swoją porażkę, atakuje Prawo i Sprawiedliwość, zniknie z polskiej sceny politycznej - dodał Adam Hofman.

>>>KURSKI: Z ZIOBRY ZROBILI KANALIĘ, ZAWIADAMIAMY PROKURATURĘ

Polityk PiS pytany o to, czy przynależność do PZPR jest zła twierdzi, że nie. Ale tu, jego zdaniem, mamy do czynienia z oszustwem.

Zrobiono bohatera "Solidarności" z człowieka, który był w PZPR i to ukrył. W polityce nie można oszukiwać wyborców i sądu, bo mieliśmy do czynienia ze złożeniem przed sądem, że nie, nigdy nie byłem - odpowiedział Hofman.

Czyli Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski to kłamcy? – dociekała Monika Olejnik.

W ostatnich dniach i w kampanii okazali się kłamcami – stwierdził Hofman.

Rzecznik PiS oczekuje, że politycy Solidarnej Polski przeproszą wszystkich za to, iż zaprzeczali informacjom o niechlubnej przeszłości swojego kandydata. Szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk powtarza, że Kazimierz Ziobro zapewniał, iż nie należał do PZPR, gdy tworzyła się Solidarność. Polityk przyznaje, że co do wcześniejszego okresu działalności Kazimierza Ziobro, pewności nie ma.

Na Twitterze wrze w związku z tą sprawą od rana....

Reklama

Tygodniami @KurskiPL @arekmularczyk @PatrykJaki zarzucali nam kłamstwo, twierdząc że K. Ziobro nigdy nie był w PZPR. Czas na przeprosiny.

— Codzienna (@GPCodzienna) September 18, 2013

Hofman: Koniec SP Ziobry. Liczy się tylko P(en)IS Hofmana! #ASZdziennik

— Jacek Kurski PL (@KurskiPL) September 18, 2013

Podpis Pupy z PiS na kartach UB został podrobiony - to dla GPC oczywiste. Chcecie szukać ludzi z PZPR w prawicowych partiach? Służymy pomocą

— Patryk Jaki (@PatrykJaki) September 18, 2013