Adam Hofman powiedział w radiowej Trójce, że stolica powinna uczyć całą Polskę aktywności obywatelskiej. Jego zdaniem, wszyscy, którzy zniechęcają do udziału w referendum, chcą odebrać warszawiakom prawo do świętowania demokracji. Dajcie warszawiakom świętować demokrację. spotkajmy się przy urnach - zaapelował rzecznik PiS. Adam Hofman mówił też, że zwolennicy głosowania napotykają na wiele trudności ze strony władz Warszawy. Brakuje obwieszczeń, są problemy z rejestracją wyborców i wynajmem sal - wyjaśnił rzecznik PiS.

Reklama

Adam Hofman dodał, że PiS jeszcze nie zdecydował, czy w wypadku ewentualnych wyborów na prezydenta Warszawy kandydatem tej partii będzie prof. Piotr Gliński.

Referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się w niedzielę. Lokale wyborcze będą tego dnia otwarte od 7.00 do 21.00. Będzie ono wiążące, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 390 tysięcy osób, czyli nieco ponad 29% uprawnionych.

Głosowanie poprzedzi cisza wyborcza, która będzie obowiązywała w Warszawie od piątku od północy, do niedzieli do zamknięcia lokali wyborczych.

Organizatorzy referendum zarzucają Hannie Gronkiewicz-Waltz między innymi: podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej, bałagan związany z wprowadzeniem ustawy śmieciowej, biurokrację i źle prowadzone inwestycje.