Premier ostrzegał dziś działaczy PO, którzy łamią prawo lub standardy.

Reklama

Mariusz Antoni Kamiński przekonuje jednak, że słowa premiera skierowane do działaczy Platformy Obywatelskiej nie zapobiegną patologiom w tej partii. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wypomina Donaldowi Tuskowi i całemu PO porażki. Chodzi między innymi o sprawę wyborów przewodniczącego partii na Dolnym Śląsku i nagrań świadczących o politycznej korupcji, a także aferę informatyczną wykrytą ostatnio przez CBA.

Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak w rozmowie z IAR twierdzi przy tym, że apele Donalda Tuska nie uzdrowią Platformy Obywatelskiej. W opinii posła, Donald Tusk mówiący do polityków PO o niełamaniu standardów, jest niewiarygodny.

Na dzisiejszej konwencji Platformy Obywatelskiej premier pogroził palcem swoim działaczom. U tych, którzy złamali prawo, zapowiedział wizytę CBA.

Politykom, dla których służba obywatelom nie jest najważniejsza, radził zajęcie się biznesem. Z kolei dla tych, którzy nie łamiąc prawa, złamali standardy, premier nie widzi miejsca na listach PO i w innych instytucjach publicznych.