Uchwała, którą radni podjęli 16 grudnia, ma się uprawomocnić po dwóch tygodniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym. Jak na razie nie została opublikowana.

Reklama

Tymczasem już teraz patronem części placu Hołdu Pruskiego w Szczecinie został zmarły w Smoleńsku Lech Kaczyński.

Tabliczka z jego imieniem i nazwiskiem już stoi, o czym poinformował na swoim profilu na Twitterze Marek Duklanowski, radny PiS.

Tak więc, po naszej uchwale jest realizacja. Szczecin ma już skwer im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego! pic.twitter.com/kyE56DDdoN

— Marek Duklanowski (@duklanowski) grudzień 26, 2013

- Czy ta tabliczka pojawiła się za wcześnie, czy nie, to jest problem drugorzędny. Najważniejsze, że zostało upamiętnione imię Lecha Kaczyńskiego. I nie sądzę, żeby wojewoda widział w tej uchwale jakieś uchybienia - komentuje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Na reakcję polityków PO nie trzeba było długo czekać.

- Doskonale widać, że rządzący Szczecinem politycy PiS mają "gdzieś" obowiązujące prawo! Uchwała o skwerze Lecha Kaczyńskiego jeszcze nie jest prawomocna, ale tabliczka już została postawiona - zauważa Arkadiusz Marchewka z PO.

Reklama

I wskazuje, że miesiąc wcześniej Tadeusz Mazowiecki został patronem jednej z ulic w okolicy.

- Tabliczki nie ma do dziś, ponieważ uchwała zgodnie z prawem uprawomocnia się. Niestety, w naszym mieście prawo i sprawiedliwość nie są jednakowe dla wszystkich - kwituje.

CZYTAJ TAKŻE: Odebrać mostowi imię Lecha Kaczyńskiego. Pierwsza taka inicjatywa?

CZYTAJ TAKŻE: Most Che Guevary w Bydgoszczy? "Radni mają pomysły z księżyca"