Zdaniem Marka Balickiego minister zdrowia przez ponad dwa lata sprawowania swego urzędu nie zrobił nic, co mogłoby polepszyć funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

Reklama

Nie doprowadził do poczucia bezpieczeństwa pacjentów, nie rozwiązał problemu kolejek w służbie zdrowia, kontraktów i limitów. - Dwa i pół roku to wystarczający mandat zaufania, żeby dokonać oceny i moim zdaniem premier powinien sam zachęcić ministra, by złożył rezygnację - powiedział Balicki.

Ocenił, że po siedmiu latach rządów Platformy Obywatelskiej problemy w służbie zdrowia są większe, niż wtedy, gdy partia ta obejmowała władzę.

Polityk zaproponował powrót do koncepcji białego szczytu. W jego ocenie najwyższy czas, by w gronie ekspertów delegowanych przez różne partie oraz organizacje pozarządowe usiąść przy stole i przygotować strategię zmian naprawy systemu opieki zdrowotnej.

- Wiemy, że Jurek Owsiak ma konkretne projekty - dodał.

Reklama

Wnioskiem PiS o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza Sejm zajmie się na najbliższym posiedzeniu, które rozpocznie się w środę, 22 stycznia.

Natomiast wniosek do premiera w sprawie białego szczytu SLD skieruje do premiera w najbliższych dniach, jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Marek Balicki.