Szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podkreślił, że jeśli informacje amerykańskiej prasy potwierdzą się, wątek finansowy powinna zbadać polska prokuratura. - Pamiętajmy, że to był czas rządów SLD. Wtedy afera ścigała aferę. Chcemy wiedzieć, czy te pieniądze, jeśli zostały przekazane, czy nie zostały zdefraudowane, czy nie zostały przekazane na korupcję dla jakichś polityków - powiedział Ziobro podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Reklama

Solidarna Polska chce też, aby sejmowa komisja do spraw służb specjalnych zajęła się wyjaśnieniem sprawy tajnych więzień CIA. Według Ziobry winni łamania polskiego prawa powinni zostać ukarani. - Nie godzi się, żeby jakikolwiek premier, jeśli to prawda, mógł nasz kraj Polskę traktować niczym jakąś dziewkę z karczmy i za dolary łamał polską konstytucję czy godził się na łamanie polskiej konstytucji - powiedział Ziobro.

W odpowiedzi na zarzuty w tej sprawie Leszek Miller domagał się obrony polskich służb. Były premier dodał, że liczy na postawienie Zbigniewa Ziobry przed trybunałem stanu jeszcze przed końcem tej kadencji Sejmu.