To powinien być zimny prysznic dla tabloidowych mediów i polityków, którzy głównie oglądają tabloidowe media i swoją działalność organizują tak, by było to pokazywane. To jest spirala, która sama się nakręca i prowadzi do ośmieszania państwa - mówił w Polskim Radiu Aleksander Kwaśniewski.

Reklama

W jego ocenie histeria jaka opanowała media i polityków w sprawie Trynkiewicza jest skandaliczna. - Uważam, że państwo w takich przypadkach powinno zachowywać się zgodnie z Konstytucją i prawem. Jeżeli ten człowiek - w opinii biegłych - stanowi zagrożenie, to państwo dysponuje takimi możliwościami jak np. nadzór policyjny. A nie czynić aferę na cały kraj - oceniał b.prezydent.

To był słaby moment Polskiego państwa - podsumował "aferę" z wyjściem na wolność Mariusza Trynkiewicza Aleksander Kwaśniewski. Dodał, że w przyszłości liczy w podobnych sprawach na "zdrowy rozsądek".

Jutro rzeszowski sąd apelacyjny ma zbadać zażalenie dyrektora więzienia na postanowienie o nieizolowaniu Mariusza Trynkiewicza. Sąd okręgowy orzekł, że tymczasowa izolacja nie jest konieczna.

Z kolei do 3 marca odroczono posiedzenie sądu, który ma podjąć decyzję ws. ewentualnego uznania Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami, niebezpieczną i o izolowaniu go po odbyciu kary w specjalnym ośrodku w Gostyninie.