Zaproszenie premiera na debatę, skierowane do Jarosława Kaczyńskiego, to wrzutka medialna - mówi poseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Gość Salonu Politycznego Trójki, skomentował w ten sposób propozycję Donalda Tuska, który zaprosił wczoraj prezesa PiS na debatę w mediach. Zbigniew Kuźmiuk zapowiedział, że dziś Jarosław Kaczyński odniesie się do zaproszenia. Polityk PiS zwrócił uwagę, że aby rozmowa była merytoryczna, PO powinna również przedstawić program tego, co zamierza robić po wyborach.

Reklama

Zdaniem Zbigniewa Kuźmiuka, premier, zapraszając Jarosława Kaczyńskiego na debatę, chciał odwrócić uwagę od wczorajszego kongresu PiS, na którym zaprezentowano program tej partii. Jego fundamentem jest polityka prorodzinna - dodał poseł. PiS chce, aby dziecko do 6. roku życia włącznie korzystało z pomocy państwa. Chodzi o wprowadzenie subwencji oświatowej na wychowanie przedszkolne. Według PiS, dzięki temu uda się zlikwidować problem braku miejsc w przedszkolach.

Zbigniew Kuźmiuk mówił, że pieniądze na politykę prorodzinną mają pochodzić między innymi z takich źródeł, jak podatek bankowy, podatek od hipermarketów i poprawienie wydajności podatkowej.