W tej wypowiedzi nie było nic z hipokryzji. Hipokryzją jest udawanie przed opinią publiczną, że myśli się, że polityk powinien nie robić kariery, nie wykorzystywać okazji. Wszyscy muszą to robić i robią. To normalne, ważne, żeby kariera polityka była oparta na czynieniu dobra, a wiec na tym co Palikot nazwał realnym pomaganiem ludziom - mówił w Radiu Dla Ciebie profesor Jan Hartman, przewodniczący Krajowej Rady Politycznej Twojego Ruchu.

Reklama

>>>Palikot zdemaskowany. "Na proteście rodziców można zrobić karierę

Jego zdaniem, słowa, że protest rodziców niepełnosprawnych dzieci, to nieprawdopodobna szansa do zrobienia całej kampanii do Parlamentu Europejskiego, albo zrobienia kariery w polskiej polityce zostały wyrwane z kontekstu. Dlatego też Twój Ruch chce, by Sejm udostępnił zapis całego spotkania na stronach internetowych.

Hartman zaatakował też dziennikarzy. Uczciwy dziennikarz, który chciałby zrelacjonować to wydarzenie, które trwało godzinę, przede wszystkim opowiedziałbym o naszych propozycjach, o tym jaki jest nasz udział w tym proteście, mógłby marginalnie wspomnieć, że kontrowersyjne jest użycie przez Palikota słowa ”wykorzystywać”, gdy mówił o tym jak politycy powinni się odnosić do tego rodzaju spraw - stwierdził. W tym wypadku jednak nie powinien tego robić, dlatego, że jakikolwiek inteligentne podejście do tej sprawy, marginalnej,w stosunku do tego co zrobiliśmy na tym spotkaniu, kazałoby zamilknąć - podsumował.