Twój Ruch nie poprze wniosku PiS o komisję śledczą w sprawie majątku byłego prezydenta i jego żony - stwierdził polityk w radiowej Jedynce. W ocenie Andrzeja Rozenka, ta sprawa jest wyjaśniona. - Prokuratura prawomocnie umorzyła postępowanie i nie ma powrotu do tej sprawy - stwierdził gość radiowej Jedynki. Jak dodał, Twój Ruch opowiada się za komisją śledczą w sprawie działań CBA, gdy tą instytucją kierował Mariusz Kamiński.

Reklama

Zdaniem Andrzeja Rozenka, nieodebranie immunitetu Mariuszowi Kamińskiemu to wynik klinczu między PO a PiS. - To albo rodzaj wzajemnego porozumienia, albo trzymania się za jakieś haki, które PiS mógł zebrać w trakcie swoich rządów i teraz szantażuje nimi Platformę Obywatelską - powiedział poseł Twojego Ruchu.

W czwartek Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy w specjalnym oświadczeniu napisali, że czują się ofiarami "brutalnych ataków politycznych" Mariusza Kamińskiego. Była para prezydencka zaprzecza jakoby dokonywała zakupów z nieudokumentowanych źródeł dochodów.

Z kolei PiS chce, by komisja śledcza zajęła się działaniem organów państwa w związku ze sprawą legalności majątku Kwaśniewskich. Podczas wtorkowego, tajnego posiedzenia Sejmu Mariusz Kamiński opowiadał o działaniach CBA wobec byłego prezydenta.