Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w rozmowie z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim miał stwierdzić, że polsko-amerykański sojusz jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Minister mówił o sojuszu również w innych, niewybrednych słowach, między innymi o robieniu laski Amerykanom.

Reklama

Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy - miał stwierdził Radosław Sikorski.

Radio ZET podało, iż szef MSZ powiedział również: - Problem w Polsce jest, że mamy płytką dumę i niską samoocenę. Taka murzyńskość.

Z nagrań ma również wynikać, że były minister transportu Sławomir Nowak w rozmowie z Andrzejem Parafianowiczem twierdził, że PO wykupiło długi komitetu Zbigniewa Religi w zamian za jego poparcie w wyborach w 2005 roku.

Reklama

Nie komentujemy spekulacji medialnych. Czekamy na publikację nagrań - odpowiada rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, pytany o odniesienie się do stenogramu rozmowy