Janusz Palikot uważa jednak, że to iż PO zgodziła się wprowadzić uchwałę do porządku obrad, nie musi oznaczać poparcia dla samej komisji. Zdaniem Palikota możliwe, że wniosek ugrzęźnie w komisji ustawodawczej, gdzie projekt musi trafić, a tam przewodniczącym jest człowiek PiS-u a członkami posłowie PSL: Józef Zych i Eugeniusz Kłopotek, którzy głosowali przeciw wprowadzeniu uchwały do porządku obrad.

Reklama

Palikot zaapelował do polityków PO by wyzbyli się cynizmu i w ciągu maksymalnie trzech miesięcy doprowadzili do powstania komisji.

Szef Twojego Ruchu przypomina, że chodzi o to by w sprawie Antoniego Macierewicza wyjaśnić dwie kwestie: czy sposób likwidacji WSI był zgodny z prawem czy nie i czyli operacja ZEN, która miała zlikwidować jednego z największych terrorystów była za sprawą Macierewicza zepsuta.

Janusz Palikot uważa, że część lub całość prac komisji może być utajniona, bo najważniejsze jest skazanie Macierewicza i postawienie go przed Trybunałem.

Szef Twojego Ruchu przypomina, że Trybunał Konstytucyjny ma wydać orzeczenie co do tego czy Antoni Macierewicz jako likwidator WSI był funkcjonariuszem publicznym. Spodziewam się, że Trybunał wyda decyzję, że Antoni Macierewicz był funkcjonariuszem publicznym sporządzając raport. Ta decyzja oznaczałaby postawienie wszystkiego na głowie w stosunku do tego co się działo - stwierdził szef Twojego Ruchu.

Komisja miałaby zbadać, czy były szef MSW - Antoni Macierewicz - i były premier - Jarosław Kaczyński - nie przekroczyli uprawnień.

Reklama

Pod koniec grudnia ubiegłego roku prokuratura apelacyjna umorzyła śledztwo dotyczące tworzenia raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza.

Śledczy stwierdzili, iż nie był on funkcjonariuszem publicznym, choć przy tworzeniu raportu przekroczył swoje uprawnienia, zamieszczając niesprawdzone lub nieprawdziwe informacje.

CZYTAJ TAKŻE: Komisja śledcza ws. WSI? Kaczyński: Mamy do czynienia z aktem proputinowskim>>>