Przeprowadziłem rozmowę i skieruję wniosek do pani premier - powiedział dziennikarzom Cezary Grabarczyk dodając, że kandydaturę pozna w pierwszej kolejności Ewa Kopacz. Minister Grabarczyk po raz kolejny zaprzeczył jednak, że rozmawiał w tej sprawie z profesor Moniką Płatek. Powodem odejścia Michała Królikowskiego z resortu miał być brak zaufania, które jest konieczne do dalszej współpracy.

Reklama

Cezary Grabarczyk dopytywany przez dziennikarzy, co premier Ewa Kopacz powinna zawrzeć w swoim expose, podkreślił, że na pewno będzie to wystąpienie nawiązujące do kadencji poprzedniego rządu - w związku z tym, że część spraw jest w toku rozpoczętych przez poprzedni gabinet.

Ale na pewno znajda się tam priorytety, które pani premier Ewa Kopacz przekaże swoim ministrom do wykonania - powiedział minister sprawiedliwości.

Minister Grabarczyk wziął dziś udział w otwarciu Centrum Sądownictwa Gospodarczego w Warszawie. To nowoczesne centrum obsługi dla przedsiębiorców, którzy w jednym miejscu miasta - przy ulicy Czerniakowskiej 100 i 100a - będą mogli załatwić wszystkie sprawy gospodarcze zarówno rejestrowe, upadłościowe, jak i procesowe.

Docelowo będzie ono stanowić siedzibę dla szesnastu wydziałów gospodarczych, w tym sześciu wydziałów Sądu Okręgowego w Warszawie oraz dziesięciu wydziałów Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Publicysta chwali odwołanie Królikowskiego. "Skandaliczne wypowiedzi">>>