Szef Klubu Parlamentarnego Mariusz Błaszczak powiedział, że PiS podtrzymuje swój wniosek o odwołanie Radosława Sikorskiego z funkcji marszałka Sejmu.

Marszałek Sikorski kluczy, plącze się w zeznaniach po raz kolejny - powiedział Mariusz Błaszczak IAR. Jego zdaniem Radosław Sikorski potwierdził, że nie ma kompetencji do sprawowania najwyższych urzędów państwowych, bo albo to kłopot z pamięcią albo pewna niefrasobliwość

CZYTAJ WIĘCEJ O MATERIALE POLITICO>>>

Mariusz Błaszczak podkreślił, że politykowi, który był ministrem spraw zagranicznych i jest marszałkiem Sejmu niefortunne wypowiedzi nie powinny się zdarzać, zwłaszcza w kwestii tak ważnej jak polska polityka zagraniczna.

A może pan minister Sikorski też coś wie na temat rozmowy na molo w Sopocie Putina i Donalda Tuska, o czym panowie tak debatowali? - pytał szef klubu PiS podkreślając, że to spotkanie się odbyło i pokazały je kamery.

Kandydatem PiS na marszałka Sejmu jest poseł niezrzeszony Andrzej Smirnow. Zgodnie z regulaminem wniosek powinien być rozpatrzony na następnym posiedzeniu Sejmu w listopadzie.

ZOBACZ TAKŻE: "Fakty" TVN: Donald Tusk zażądał dziś dymisji Sikorskiego>>>