Był wielokrotnie zawieszany i prezes mu wybaczał. Jeszcze przyjdzie tu Hofman i nas pouczy, jak pani Dulska, żebyśmy się zachowywali moralnie - mówił doradca prezydenta w audycji "7 Dzień Tygodnia".

Reklama

Tomasz Nałęcz w audycji Moniki Olejnik powiedział, że od dawna podejrzewał, że moralność PiS najlepiej opisuje "Moralność pani Dulskiej". - Przykład pana Hofmana utwierdza mnie w tym przekonaniu. Ile razy przy tym stole Adam Hofman nas pouczał o moralnych zachowaniach? – pytał Nałęcz, przypominając utwór piętnujący podwójne standardy moralne.

Profesor Nałęcz przypominał, że Hofman nie po raz pierwszy zrobił kłopot swojej partii przed wyborami. Zaproponował Jackowi Sasinowi z PiS, żeby "nie spieszył się z grzebaniem Hofmana". - Hofman ma tego pecha, że mu się na wybory zdarzają takie wpadki. Prezes na wybory go karze, a kiedy wybory mijają, prezes mu wspaniałomyślnie likwiduje karę. Nie tracę nadziei, że Adam Hofman tu jeszcze przyjdzie i nas pouczy - mówił doradca Bronisława Komorowskiego.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Oświadczenie Hofmana, Rogackiego i Kamińskiego: Zwróciliśmy pieniądze>>>

Jacek Sasin z PiS nie bronił zawieszonych posłów Prawa i Sprawiedliwości. - Nie powinno być żadnej tolerancji dla zachowań, które każą domniemywać, że dochodzi do niewłaściwego wykorzystania grosza publicznego. My, Prawo i Sprawiedliwość, pokazujemy, że tego tolerować nie będziemy - mówił kandydat na prezydenta Warszawy.

Podobnie wypowiadał się przedstawiciel koalicjanta PiS, Jarosław Gowin. - Oni oczywiście mają prawo się bronić i niczego nie można z góry przesądzać, ale na razie te wyjaśnienia brzmią nieprzekonująco. Cała sprawa jest bardzo smutna, to przykład, że do polityki trzeba ludzi z kręgosłupem moralnym - mówił lider Polski Razem. Jarosław Gowin podkreślił, że Kaczyński "potrafił zareagować właściwie". - Mam nadzieję, że te standardy będą obowiązywać nie tylko w obozie zjednoczonej prawicy - stwierdził.

Były minister sprawiedliwości dodał, że problem jest szerszy, ponieważ "cała ta wymiana międzynarodowa, współpraca międzynarodowa, jest turystyką na rzecz podatników". – Czekam z utęsknieniem, aż wyborcy w Europie zaczną to przykrócać - mówił Gowin.

Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki zostali zawieszeni przez władze PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że będzie się domagał usunięcia trzech posłów z PiS. CZYTAJ WIĘCEJ >>>