Według nich Giertych naruszył Kodeks etyki adwokackiej, wypowiadając się na temat głośnej podróży do Madrytu. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT>>>

Reklama

Adam Hofman, Mariusz Antoni Kamiński i Adam Rogacki skierowali do rzecznika dyscyplinarnego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie pismo, w którym żądają wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec Romana Giertycha - podaje TOK FM. Powodem ma być opublikowanie przez niego na Facebooku oceny prawnej postępowania posłów w kwestii tzw. afery madryckiej - wyjazdu służbowego, za który posłowie pobrali zwrot kosztów przejazdu samochodem, podczas gdy faktycznie polecieli tam tanimi liniami lotniczymi.

Zwracamy się w imieniu własnym z wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec adw. Romana Giertycha w związku z rażącym naruszeniem przez niego w dniach 9-12 listopada 2014 r. § 17 Kodeksu etyki adwokackiej poprzez naruszenie nakazu zachowania umiaru, współmierności i oględności w wypowiedziach dla mediów oraz na portalach społecznościowych, a także § 23b ust. 4 Kodeksu etyki adwokackiej, w ten sposób, iż sporządził, a następnie opublikował - bez zlecenia ze strony klienta oraz wykazując brak elementarnej wiedzy o obowiązujących regulacjach prawnych w omawianej materii - opinię prawną, w której zarzucił wnioskodawcom popełnienie umyślnego przestępstwa, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 12, polegającego rzekomo na wyłudzeniu od Skarbu Państwa - Kancelarii Sejmu środków pieniężnych w związku z wyjazdami służbowymi wnioskodawców jako posłów - napisano w liście.