Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga uzasadnienie aktu oskarżenia utajniono z uwagi na informacje niejawne, na których jest oparte.

Reklama

Wiadomo, że prokurator zarzuca Tomaszowi Kaczmarkowi "przekroczenie uprawnień przy realizowaniu w 2009 roku czynności służbowych związanych z zakupem kontrolowanym nieruchomości w Kazimierzu Dolnym". Sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia II Wydział Karny.

CZYTAJ TAKŻE: Poseł Kaczmarek wyprzedził ruch PiS. Sam odszedł z klubu>>>

Jak informowały media, CBA kupiło willę w Kazimierzu Dolnym, aby udowodnić, że jej rzeczywistym właścicielem jest małżeństwo Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich, które ukrywa swoje dochody.

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga w Warszawie skierowała także drugi akt oskarżenia w sprawie Tomasza Kaczmarka. Jemu oraz Mirosławowi G. prokurator zarzuca przekroczenie uprawnień przy wykonywaniu czynności służbowych w ramach operacji prowadzonej w 2009 r. przez CBA i nakłanianie prezesa zarządu Wydawnictw Naukowo-Technicznych do przyjęcia korzyści majątkowej.