Na początku konfliktu w Wietnamie, kiedy USA wysyłały instruktorów i mówiły, że to tylko szkolenia. Skończyło się tak, że pojechały tam setki tysięcy Amerykanów, a wróciło 58 tysięcy trumien. Nie chciałbym, żeby w Polsce się tak skończyło - stwierdził w Radiu ZET poseł SLD Krzysztof Gawkowski.

Reklama

O Boże... Od dwóch dni jestem w totalnym osłupieniu po wypowiedziach SLD. Ta formacja, która buduje swoją tożsamość na pewnym solidaryzmie i prawach człowieka, zaczyna się zachowywać jak przekupka, która jeden pęczek pietruszki dzieli na dwa, żeby więcej zarobić. Jak można takie rzeczy opowiadać, robić porównania z Wietnamem? - dopytywała posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Jeszcze ostrzej zareagowała prowadząca audycję, Monika Olejnik: To mówi przedstawiciel partii, która wysłała żołnierzy do Iraku? Bez zgody parlamentu, pan Miller sam sobie zdecydował. Partii, która zgodziła się na więzienia CIA w Kiejkutach, za co teraz Polska musi płacić? To jest nieprawdopodobne!

Spór podsumował Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu.

Krzysiek, nie możesz stawiać tego na głowie. Będziesz się kiedyś z tego tłumaczył tak, jak SLD się dziś tłumaczy z więzień CIA, z Iraku i Afganistanu - stwierdził Rozenek.