Szeregi niezrzeszonych zasiliła grupa byłych posłów Twojego Ruchu, którzy odeszli z partii pod hasłem "stop obłudzie". Mówią o malwersacjach finansowych w partii Janusza Palikota. O swojej decyzji poinformowali na konferencji w Sejmie posłowie Marek Poznański, Sławomir Kopyciński, Jacek Najder i były były rzecznik partii, Andrzej Rozenek. Rozenek dodał, że podobne decyzje podejmują działacze w całym kraju.

Reklama

Według Andrzeja Rozenka, posłowie od miesięcy domagali się przeprowadzenia kontroli finansów klubu i partii, ale powołana komisja wewnętrzna nic nie mogła ustalić, bo nie uzyskała żadnych dokumentów z pionu księgowego. W dodatku okazało się, że nie były płacone składki na ZUS za pracowników klubu.

- To była ta kropla, która przelała czarę i postanowiliśmy zaprotestować - wyjaśnił Andrzej Rozenek. Wyjaśnienia Janusza Palikota posłowie uznali za niewystarczające.

- Wbrew obietnicom przewodniczącego Palikota nie udało im się też uzyskać wglądu do historii bankowego rachunku Twojego Ruchu, ponieważ jedyną upoważnioną osobą był Janusz Palikot - poinformował były wiceprzewodniczący Sławomir Kopyciński. Dodał, że wczoraj na godzinę 22.30 zostało zwołanie posiedzenie klubu, na które nie zostali zaproszeni i klub został rozwiązany.

ZOBACZ TEŻ: Rozenek odchodzi od Palikota. Dwóch posłów zawiesza członkostwo>>>

Poseł Kopyciński mówi, że jest zaskoczony i zniesmaczony, bo chodzi o publiczne pieniądze, które były przekazywane na konto partii i klubu Twój Ruch. Posłowie Rozenek, Poznański, Kopyciński i Najder nie chcą na razie mówić o swojej politycznej przyszłości, pozostaną posłami niezrzeszonymi. Według Andrzeja Rozenka, pozostają w zawieszeniu, ale nie wycofują się z polityki.

- Nie chodzi o to, żeby polityka zbrzydła, tylko o to, żeby ona była transparenta, czysta, i żeby się nie odbywała na takiej zasadzie, że finanse partii są ukrywane, a potem się okazuje że jest tam bagno - deklaruje poseł.

Zamiast Klubu Twojego Ruchu powstaje teraz koło Ruch Palikota. Janusz Palikot zapowiedział powrót do korzeni.

CZYTAJ WIĘCEJ: Koniec Twojego Ruchu w Sejmie. Palikot: Postanowiłem przerwać ten żenujący spektakl>>>