Kolejna afera zegarkowa w rządzie? Tym razem prokuratura okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie niewpisania do oświadczenia majątkowego drogiego zegarka przez Michała Kamińskiego. Obecnie pełni on funkcję ministra w kancelarii premiera, jest szefem Centrum Informacyjnego Rządu.

Reklama

Postępowanie prokuratury zostało wszczęte na podstawie doniesień medialnych, a także doniesienia osoby fizycznej. Ze zgromadzonego w toku postępowania sprawdzającego materiału dowodowego wynika uzasadnione podejrzenie, iż minister Michał Kamiński jako europoseł, kilkukrotnie przedłożył Marszałkowi Sejmu RP oświadczenia majątkowe, w których nie wykazał faktu posiadania zegarka o wartości powyżej 30 tysięcy złotych - mówi w rozmowie z IAR rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Zgodnie z prawem, do oświadczenia majątkowego należy wpisać ruchomość o wartości przekraczającej 10 tysięcy złotych. Śledztwo toczy się w kierunku czynu z artykułu 233, paragrafu 1 i 6 Kodeksu karnego. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński kpi z zegarka Kamińskiego. "Aspiracje nuworyszów">>>