To są skandaliczne decyzje i wietrzę w tym jakąś gigantyczną łapówkę - ocenił w radiowej Jedynce Janusz Palikot, kandydat na prezydenta Twojego Ruchu. Jeżeli my wydajemy tak gigantyczne pieniądze, 35 miliardów, na śmigłowce i na system rakietowy Patriot i nie wiążemy tego z polskim przemysłem, to jesteśmy najbardziej szalonymi ludźmi na świecie - powiedział.

Reklama

W opinii Janusza Palikota, należy zminimalizować wydatki na zbrojenia, a zwiększyć nakłady na gospodarkę i na kulturę. Jak Polska będzie atrakcyjna gospodarczo czy kulturowo to będą nas bronić, a to że będziemy mieć trochę rakiet Patriot, to wychodzimy na naiwnych głupków. Śmieją się z nas - powiedział Palikot. CZYTAJ TEŻ: Ekspert: Patriot to przestarzały system bez możliwości modernizacji>>>

Jako przykład podał wypowiedź dyrektora FBI, który kilka dni temu obarczył Polaków i Węgrów współodpowiedzialnością za Holocaust.

Gdyby minister Schetyna nie był miernym urzędnikiem, to by zablokował kupno amerykańskich rakiet - dodał Janusz Palikot. Rząd rekomendował dalsze negocjacje z amerykańskim konsorcjum Raytheon w sprawie zakupu zestawów rakietowych Patriot.

Umowa ma zostać podpisana w drugiej połowie przyszłego roku.

ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa przeciwny dozbrajaniu polskiej armii. Wydawać na to pieniądze?>>>