Karolina Elbanowska zwraca uwagę, że w tym roku w szkołach skumulują się dwa roczniki - 650 tysięcy dzieci w pierwszej klasie. A już obecnie szkoły muszą pracować w systemie zmianowym, brakuje miejsc w świetlicach, salach gimnastycznych, a w wielu placówkach zamykane są stołówki.

Tym razem rodzice chcą namówić posłów, aby poparli projekt ustawy przygotowany przez stowarzyszenie. Rodzice zebrali już raz milion podpisów pod projektem ustawy w sprawie referendum edukacyjnego. Na powtórzenie tego kroku Karolina Elbanowska się nie zdecydowała, mimo że w najbliższym czasie jest planowane referendum w innej sprawie. Twierdzi, że matek nie interesuje system finansowania partii, dla nich najważniejsze jest dobro ich dzieci.

Najnowsza propozycja państwa Elbanowskich miałaby zostać zgłoszona jako inicjatywa poselska. Do tego potrzeba co najmniej 15 posłów. Na razie inicjatorom udało się zdobyć poparcie posłanki niezrzeszonej Marzeny Wróbel.

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców rozesłało projekt ustawy do wszystkich posłów. Liczy na duże poparcie parlamentarzystów, zwłaszcza w kontekście zbliżających się wyborów.

CZYTAJ TEŻ: Szkolne świetlice jak przechowalnie bagażu. A będzie jeszcze gorzej >>>