Brzmi to obiecująco i optymistycznie - mówił dziennikarzom minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Jak podkreślał, ponad 8 milionów głosów oddanych na Komorowskiego to wielka wartość. Dodał, że trzeba z nimi rozmawiać i przekonać, że Platforma Obywatelska ma kolejne plany. Jak podkreślił, partia musi znaleźć ducha zwycięstwa. Cieszę się, że będziemy to robić razem z prezydentem Komorowskim, bo czasy kiedy był w Platformie, były czasami wielkich sukcesów - powiedział.

Reklama

Była minister sportu Joanna Mucha przekonuje, że z przegranych wyborów prezydenckich Platforma Obywatelska musi wyciągnąć wnioski. - Sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ludzie są wkurzeni na obecną władzę - mówi. Posłanka dodaje, że sama doszła już do kilku wniosków. Po pierwsze - mówiła - ludzie mają poczucie, że w Polsce wszystko się załatwia, a po drugie, że władza nie stoi po ich stronie. Zdaniem Muchy, ludzie wkurzają się też, gdy widzą polityków - jak się wyraziła - kłócących się o pierdoły.

W przyszłym tygodniu odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PO. Będzie to okazja do szczerej rozmowy na temat tego, co zawiodło podczas kampanii prezydenckiej oraz wyciągnięcia wniosków przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.