Plany legislacyjne PO to jeden z punktów trwającego w Jachrance pod Warszawą wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego. Jego szef Rafał Grupiński przypomina, że nad większością projektów już trwają prace w Sejmie. - Mamy kilka ważnych ustaw, jeśli chodzi o wymiar społeczny - podkreślił.

Reklama

Wymienił ustawę o in vitro oraz o darmowej pomocy prawnej. W tej drugiej sprawie, Grupiński liczy, że punkty tej pomocy będzie można otwierać już po wakacjach.

Polityk dodaje, że w Sejmie toczą się też prace nad projektem nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych. Zakłada on, że od przyszłego roku bezrobotne matki, studentki i osoby prowadzące działalność gospodarczą będą otrzymywać co miesiąc tysiąc złotych.

Grupiński zaznacza, że ważne są też propozycje, które do Sejmu przesłał prezydent Komorowski. To ordynacja podatkowa, której podstawowym założeniem jest rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatnika oraz o finansowym wspieraniu innowacji w gospodarce.

Platforma Obywatelska chce też przed wakacjami zakończyć prace nad programem "Pierwsza praca". Ma on zagwarantować 2-letnie zatrudnienie dla ponad 100 tysięcy młodych ludzi.

CZYTAJ TEŻ: Reset Platformy? Wyjazdowe posiedzenie klubu w Jachrance >>>