Wśród potencjalnych kandydatów jest też poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski, były minister środowiska , który w związku z aferą podsłuchową złożył dymisję. Rekomendacji udzielił mu Zarząd Platformy Powiatu Koszalińskiego - powiedział przewodniczący partii w Koszalinie, Tomasz Sobieraj.

Reklama

Stanisław Gawłowski otrzymał rekomendacje od wszystkich kół ze wskazaniem pierwszego miejsca na liście. Oprócz tego na liście jest jeszcze 10 innych nazwisk. Tomasz Sobieraj zwrócił jednak uwagę, że nie wszyscy znajdą się na ostatecznej liście. W ostatecznym finale kształt listy musi uwzględniać wszystkie powiaty, które wchodzą w skład naszego okręgu wyborczego - wyjaśnił Sobieraj.

Innym kandydatem jest szef służby więziennej Krzysztof Olkowicz. Jego nazwisko stało się głośne, gdy wystąpił do sądu penitencjarnego o przerwę w wykonaniu kary dla niepełnosprawnego, który trafił do więzienia za kradzieże. Zapłacił też grzywnę za chorego na schizofrenię, ubezwłasnowolnionego mężczyznę, który ukradł batonik za 99 groszy.

Reklama

O kształcie listy wyborczej zdecyduje w przyszłym tygodniu Zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej. Ostateczna decyzja będzie należeć do władz krajowych partii