Dodał, że takiej deklaracji oczekiwał. Zdaniem marszałka Senatu wypowiedzi nowego prezydenta były też elementy, które świadczyły o tym, że wchodzi on w kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu.

Reklama

- Różne takie akcenty o głodujących dzieciach czy emigracji młodych - takie elementy, które były dysonansem do tego co mówił - powiedział Bogdan Borusewicz.

Zdaniem marszałka Senatu pierwszym sprawdzianem tego, czy Andrzej Duda zaangażuje się kampanię wyborczą będzie to, czy skieruje do Sejmu projekty ustaw dotyczące obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku, w tej, czy już w następnej kadencji Sejmu.

- Jeżeli prześle takie ustawy do tego Sejmu, który ma jeszcze trzy posiedzenia, to ja to ocenię jako jasny element kampanii wyborczej - powiedział marszałek Bogdan Borusewicz.

Andrzej Duda złożył dziś przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Na urząd prezydenta został wybrany 26 maja. W drugiej turze wyborów pokonał dotychczasowego prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzymując 51,55 procent głosów.