Reklama

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że wdrożono z urzędu postępowanie sprawdzające w kierunku przestępstwa oszustwa.

Celem postępowania jest ustalenie, czy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa w związku z kwestiami opisanymi w tygodniku "Newsweek".

Prokurator sprawdzi fakty opisane w tygodniku, a następnie dokona prawno-karnej oceny okoliczności - wyjaśnił Przemysław Nowak.

Prokuratura zamierza zwrócić się w tym celu do Kancelarii Sejmu o dosłanie dokumentów związanych z refundacją wskazanych w artykule wydatków. Na ustalenie faktów prokurator ma 30 dni. W ciągu 30 dni prokurator powinien podjąć decyzję, czy zachodzą przesłanki do wszczęcia postępowania czy też takich przesłanek brak - powiedział Nowak.

Tygodnik "Newsweek" opublikował na swoich stronach internetowych artykuł, w którym zarzuca obecnemu prezydentowi, że z kasy Sejmu na przeloty i przejazdy do Poznania oraz noclegi otrzymał około 11 tysięcy złotych.