Na drugim miejscu znalazła się dotychczasowa posłanka Stanisława Prządka. To nie podoba się części lokalnych działaczy. Paulina Piechna-Więckiewicz ma jednak nadzieję, że to nie przeszkodzi lewicy w skutecznej walce o mandat poselski w tym okręgu.

Reklama

Jak przyznała wiceszefowa SLD polityka, a zwłaszcza układanie list wyborczych budzą emocje, ale wyraziła nadzieję, że lista się poukłada i cała Zjednoczona Lewica powalczy o reprezentację w parlamencie także w okręgu siedleckim.

Paulina Piechna-Więckiewicz zapowiedziała, że kampania Zjednoczonej Lewicy będzie autentyczna. Dlatego na wschodzie Mazowsza, gdzie rekordowe poparcie notuje PiS, będzie wskazywać również na błędne decyzje tej partii. Wymieniła wśród nich likwidację trzeciej stawki podatku dochodowego.

Wiceszefowa SLD dodała, że kampania Zjednoczonej Lewicy na Mazowszu będzie się koncentrowała wokół problematyki wyrównywania szans i zmniejszania różnic pomiędzy mieszkańcami Warszawy i reszty regionu. Jak zauważyła Paulina Piechna-Więckiewicz właśnie taki podział Polski i Mazowsza jest paliwem, który napędza polityczną koniunkturę PO i PiS-u.