Podczas spotkania wybrano też Joachima Brudzińskiego i Ryszarda Terleckiego na kandydatów na wicemarszałków Sejmu. Ryszard Terlecki będzie również przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS. Liczy on 235 osób, ponad 100 z nich to debiutanci.

Reklama

Wczoraj kandydatka na premiera Beata Szydło podała skład przyszłego rządu. Pojutrze odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Posłowie złożą ślubowanie, premier Ewa Kopacz złoży dymisję swojego rządu, zostanie wybrany też nowy marszałek i wicemarszałkowie.

Elżbieta Witek przed posiedzeniem klubu PiS chwaliła kandydata na marszałka Sejmu, podkreślając, że posiada on wszelkie cechy potrzebne do pełnienia tej funkcji.

Jest doświadczonym parlamentarzystą, był wicemarszałkiem Sejmu, zna procedury. W związku z tym to bardzo dobra kandydatura. Przy tym jest bardzo kulturalny, myślę, że koncyliacyjny. Będzie prowadził obrady w taki sposób, że wszyscy z posłów z rożnych klubów będą mieli świadomość, że na tym miejscu siedzi odpowiednia osoba - powiedziała rzeczniczka PiS o Marku Kuchcińskim.

Elżbieta Witek potwierdziła również, że kandydatem na marszałka Senatu jest szef sztabu PiS ze zwycięskiej kampanii Stanisław Karczewski.