Były minister spraw zagranicznych spotkał się z sympatykami ugrupowania w Grudziądzu. Tam przedstawił swój program, który ma zmienić PO w silną i zjednoczoną partię. Zadeklarował, że zamierza o nim rozmawiać z działaczami ugrupowania. Zdaniem Schetyny, ważne jest, by wyciągnąć odpowiednie wnioski z ostatnich miesięcy, przebudować strukturę kierownictwa, zwrócić się w kierunku struktur lokalnych.

Reklama

Jutro Grzegorz Schetyna odwiedzi Dolny Śląsk, w poniedziałek pojedzie do Łomży i Białegostoku.

Walkę o przywództwo w Platformie Obywatelskiej rozpoczął dziś także Tomasz Siemoniak. Były wicepremier spotkał się w Gdańsku z członkami pomorskiej PO i zaprezentował im swoją wizję przyszłości partii. Siemoniak zapewniał, że ma wizję nowej, odświeżonej Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem, ugrupowanie tylko dzięki temu może odzyskać dawnych wyborców.

PAP / Adam Warawa

To powinna być wspólnota ludzi, którzy mają wspólne wartości, zdeterminowanych, by działać na rzecz ich realizacji - mówił Siemoniak. - Nie czas na konflikty i podziały - dodał był wicepremier.

Szefowa gdańskiej PO Agnieszka Pomaska uważa, że Tomasz Siemoniak to w tej chwili najlepszy kandydat na przewodniczącego partii. Jej zdaniem, jest on gotowy, by w najbliższych wyborach poprowadzić PO do zwycięstwa i obrony Polski przed PiS-em.