- I znowu winni są cykliści. Ale dlaczego wegetarianie? - napisał na Twiterze.

Reklama

To odniesienie do wypowiedzi Waszczykowskiego w "Bildzie", w której ten przekonywał, że "poprzedni rząd wdrażał lewicową koncepcję, jak gdyby świat musiał zgodnie z marksistowskim wzorcem poruszać się tylko w jednym kierunku: w stronę mieszanki kultur i ras, świata rowerzystów i wegetarian, który stawia jedynie na odnawialne źródła energii i zwalcza wszystkie formy religii". - To nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami - grzmiał także.

Na tym jednak nie koniec, bo dziś rano Sikorski zamieścił kolejny wpis.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w ostatnich wypowiedziach zapewnił też, że nie ma zgody na zmniejszenie świadczeń socjalnych dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. W zamian za poparcie w sprawie zmniejszenia zasiłków dla imigrantów, Polska miałaby uzyskać wsparcie Brytyjczyków dla zwiększenia wojsk NATO w Europie Środkowej. Takie informacje pojawiły się po wywiadzie ministra udzielonym agencji Reutersa.

Witold Waszczykowski tłumaczył w rozmowie z TVP Info, że to nieścisłość w streszczaniu tego długiego wywiadu. Jeszcze raz podkreślił, że nie ma zgody na zawieszenie swobodnego przepływu obywateli Unii Europejskiej i na segregację polegająca na innym traktowaniu obywateli brytyjskich oraz tych, którzy przyjechali tam pracować i mieszkać.

Minister Waszczykowski zaznaczył, że Polska nie ma na to wpływu, jeśli Wielka Brytania zdecyduje się na zmniejszenie świadczeń socjalnych dla wszystkich imigrantów.