Piątek, godzina 9. Wtedy właśnie Telewizja Polska dostanie nowego prezesa. Jacek Kurski, były już wtedy wiceminister kultury, zostanie powołany przez ministra skarbu na szefa TVP.

Reklama

Serwis 300polityka.pl podaje również nazwiska innych szefów, którzy przyjdą do telewizji za Kurskim. Szefem Agencji Informacji ma zostać Mariusz Pilis, pierwszy dyrektor TVP Info i autor filmu dokumentalnego "List z Polski", opowiadającym o międzynarodowym tle katastrofy smoleńskiej. Z kolei szefem TVP Info zostanie prawdopodobnie Grzegorz Adamczyk z Polsatu.

Mam bardzo dobre zdanie o Jacku Kurskim, mimo że popełnił kilka błędów, grzechów, w swojej działalności. Ale wraca na scenę polityczną, wraca do telewizji - oświadczył w "Faktach po Faktach" w TVN24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski. - Jeśli wróci, będzie dobrym prezesem. Jest bardzo inteligentnym człowiekiem. Radził sobie z wieloma problemami. Jeśli zostanie prezesem, będę mu bardzo dobrze życzył. Bo bardzo dobrze życzę TVP. By telewizja ta wróciła do obywateli, wróciła do Polaków. Żeby była obiektywna i pluralistyczna, bo dziś tego bardzo brakuje - dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości.