Politycy zapowiadają, że przyjdą na jutrzejsze. Premier Beata Szydło zaprosiła na spotkanie poświęcone sytuacji międzynarodowej i polskiej polityce zagranicznej szefów wszystkich klubów parlamentarnych.

Reklama

Posłowie, głównie na Twitterze, zapowiadają, że z zaproszenia skorzystają. Szef klubu PO Sławomir Neumann napisał: Platforma będzie obecna. Musimy ratować wizerunek Polski w UE. Liczę na konstruktywną rozmowę. Będzie też szef klubu Nowoczesnej Ryszard Petru. Z przyjemnością Szczególnie, że od dawna wnosiłem o takie spotkanie - stwierdził.

Rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak potwierdził, że prezes Władysław Kosiniak-Kamysz dostał zaproszenie od Beaty Szydło na konsultacje w sprawie polityki zagranicznej. Będzie też szef klubu PiS i jednocześnie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który uważa, że spotkanie jest potrzebne. Jego zdaniem, Polacy z coraz większym oburzeniem wysłuchują "pouczeń" ze strony niemieckich polityków. Dobrze, że dojdzie do takiego spotkania"- powiedział szef klubu PiS.