Reklama

Cieszę się, że obydwaj politycy powiedzieli o tym, że tak naprawdę wszyscy jutro podczas debaty powinni bronić dobrego imienia Polski, ponieważ w Polsce demokracja nie jest zagrożona - powiedziała Beata Mazurek. Dodała, że jej zdaniemo sprawach wewnętrznych należy mówić w Polsce a Unia Europejska nie jest miejscem, gdzie powinniśmy toczyć spory polityczne.

Beata Mazurek odpowiadając na pytania dziennikarzy powiedziała, że jest zaskoczona dobrym klimatem konferencji prasowej, która odbyła się po rozmowach prezydenta Andrzeja Dudy i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, bo to chyba po raz pierwszy taki dobry klimat konferencji i taka dobra wypowiedź Donalda Tuska, która wskazywałaby na to, że ta zła narracja, która do tej pory królowała w mediach i polskich i światowych powinna się skończyć - dodała rzecznik klubu PiS.

Do spotkania obu polskich polityków doszło tuż po 11-tej. Na późniejszej konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda zaapelował o stonowanie dyskusji na temat Polski. Powiedział, że powinien być to "chłodny dialog", oparty na faktach. Zapewniał, że w Polsce nie dzieje się nic nadzwyczajnego, a wszelkie spory wewnętrzne mają charakter polityczny.

Reklama

Z kolei Donald Tusk poinformował, że nie planuje żadnej debaty o Polsce na forum Rady Unii Europejskiej. Nie uważam, by taka dyskusja była potrzebna.[… ] Jeżeli ktoś chce dobra Polski musi mówić powściągliwie i bez histerii - mówił po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą szef Rady Europejskiej.