Z pewnością będziemy wspierać, bo to jest bardzo dobre przedsięwzięcie, a czy wsparcie będzie z takiego, czy z innego źródła, to już jest zupełnie inna sprawa - zapowiedział w rozmowie z Superstacją poseł PiS Marek Suski.

Reklama

Suski dopytywany przez reportera Superstacji, czy zamiast studentów związanej z o. Rydzykiem uczelni, pieniądze mogą trafić na inny cel redemptorysty, np. źródła geotermalne odpowiedział: - Nie wiem, nie potrafię odpowiedzieć w tej chwili, ale na pewno będziemy wspierać szkołę i to wszystko, co robi ojciec Tadeusz, bo to jest dobre dla Polski -
powiedział.

Nadmienił, że wycofanie się z dotacji dla uczelni o. Rydzyka wynikało jedynie z wątpliwości, czy można z "takiego paragrafu przekazać pieniądze z innego ministerstwa". Pieniądze miałyby pochodzić z przesunięć w ramach budżetu w obszarze kultury i teatru.

Reklama

W podobnym tonie miął się wypowiedzieć Ryszard Terlecki, szef klubu PiS.

Rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Katarzyna Zawada powiedziała w rozmowie z TVN24, że żaden wniosek o dofinansowanie toruńskiej szkoły o. Rydzyka do ministerstwa nie wpłynął. Przyznała, że sprawę zna z przekazów medialnych.

Natomiast premier Beata Szydło pytana o wypowiedź szefa klubu PiS, powiedziała, że klub będzie zgłaszał poprawkę w Senacie. - Jeśli będzie zgodna z zasadami finansów i prawem, nie widzę powodu, żeby nie była przyjęta - dodała