- Ojciec Święty jest nieomylny w sprawach wiary. Natomiast w innych sprawach może mieć swoją opinię, a ja, choć jestem człowiekiem Kościoła, nie muszę się ze wszystkimi opiniami Ojca Świętego zgadzać – mówił Stanisław Karczewski w Radiu ZET.

Reklama

Na kolejne pytania Moniki Olejnik, odparł z kolei, że "zgadza się ze wszystkim, co mówi Jarosław Kaczyński".

– A oczywiście, że się zgadzam! Ale pamiętam decyzje pana premiera, z którymi później się nie zgadzałem. Marcinkiewicz nie był dobrym premierem – dodawał Karczewski.

Jeden z poruszanych tematów dotyczył także imigrantów. Papież jest za ich przyjmowaniem, podczas gdy Polska jak na razie ich nie przyjmuje.

- Mamy się ze wszystkimi zgadzać? Mogę się z jakimś stwierdzeniem i opinią nie zgodzić. W tym, co mamy w dogmacie naszej wiary, się zgadzam. Taka jest moja wiara i takie są moje poglądy. Jeśli chodzi o inne wypowiedzi, to mogę się zgadzać lub nie zgadzać – przekonywał.

Zdaniem marszałka Senatu, Polska nie jest przygotowana na przyjęcie uchodźców. - Dla polskiego rządu najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków i Polek. O to dba pani premier Beata Szydło – skwitował.