Rozmowa dotyczyła różnych tematów. Jedno z pytań odnosiło się także do nieobecności Agaty Dudy na scenie politycznej – w tym braku komentarza w sprawie np. projektu wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji.

Reklama

- Pierwsza dama realizuje swoją rolę tak, jak uważa za stosowne. (…) Ja myślę, że Polacy cieszą się, że pierwsza dama jest i jestem mojej żonie ogromnie wdzięczny, że tę funkcję podjęła i wykonuje ją wzorcowo – odpowiada początkowo Andrzej Duda. Proszony o zajęcie konkretnego stanowiska, dodaje: - Poglądy mojej żony, są poglądami mojej żony. Moja żona jest osobą bardzo niezależną. Proszę zauważyć, że ona od początku, jeszcze jak prowadziłem kampanię, nie zabierała głosu w sprawach politycznych.

Życie pary prezydenckiej za kulisami

Prezydent w rozmowie zapewnia też, że po przeprowadzce z Krakowa, para prezydencka stara się żyć podobnie jak poprzednio. I tak np. sami sobie gotują i nie stosują żadnej diety. – Jemy rozsądnie, co widać zwłaszcza po mojej żonie – mówi Andrzej Duda w rozmowie w "Super Expressie".

W rodzinnym domu nadal mieszka Kinga Duda, głównie dlatego, że zdecydowała się dalej studiować na Krakowie. – 20-latka sama w mieszkaniu? – pada kolejne pytanie? - No 20-latka, ale z drugiej strony to już osoba 20-letnia – kwituje Andrzej Duda.