Byłbym rad, gdyby nastąpiła zmiana i Jarosław Kaczyński został premierem. Cenię premier Szydło, ale Kaczyński jest politykiem najwyższej klasy. Prezes Kaczyński jest wybitnym politykiem i uważam, że byłby najlepszym premierem w Polsce - ocenia polityk. - Wspieram go całym sercem i umysłem. Jeżeli nastąpiłaby taka zmiana, to będziemy mieli świetnego premiera - uważa Gość Radia ZET.

Suski pytany o to, dlaczego w takim razie prezes PiS nie jest premierem, odpowiada, że "takie były okoliczności, które skłoniły prezesa, by zaproponować inny wariant".

Moim liderem jest Jarosław Kaczyński. Dla niego przyszedłem do PC i dla niego jestem w PiS. To wielki patriota, dla którego dobro Polski to najważniejsza rzecz w jego życiu - wyznał  Suski. - Jarosław Kaczyński poświęcił się całym życiem. Nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce - dodał polityk.

"Za nagrody w EuRoPol Gazie powinno się zawiesić zarząd. To niemoralne"

2 mln zł nagród w EuRoPol Gazie to jest powód, żeby wysłać tam kontrolę i zawiesić zarząd. To niemoralne - mówi Suski, który jest szefem sejmowej komisji ds. spółek. Jego zdaniem zarząd powinien być sprawdzony i powinien być audyt. - Ludzie są tylko ludźmi i władza jest od tego, żeby eliminować takich, którzy się nie sprawdzą - dodał.

Pytany o odwołanie Dawida Jackiewicza, odpowiada: „żal mi go”. - Każdy popełnia błędy, ale grzechem jest trwać w  tych błędach. Mam nadzieję, że doniesienia o jego błędach się nie potwierdzą - skomentował Gość Radia ZET.

Członek władz PiS dodaje, że jego partia nigdy nie mówiła, że w spółkach Skarbu Państwa nie powinno być ludzi związanych z Prawem i Sprawiedliwością. - Spółki strategiczne muszą być zarządzane przez ludzi, co do których jest pewność, że będą realizować  program partii, która wygrała – uważa polityk. Dodaje, że jest lepiej, niż za zarządów PO, ponieważ ludzie w spółkach są kontrolowani.