Przewodniczący Platformy podkreślił, że w czwartek PO zaprezentuje "gabinet cieni", a od poniedziałku poszczególni kandydaci na ministrów z tego gabinetu będą recenzować działania swoich odpowiedników w obecnym rządzie PiS.

Reklama

Według Schetyny rok rządów PiS to także rok, który "jest ostrzeżeniem na następne 3 lata, na następny czas tej kadencji". "Gorąco wierzymy, że ostatniej kadencji rządu PiS" - dodał polityk.

Jak ocenił rząd Beaty Szydło "będzie miał twarz Bartłomieja Misiewicza, symbolu dobrej zmiany, tego wszystkiego co zrobił rząd PiS". Skrytykował rząd Szydło za "bezmyślne, nieracjonalne decyzje, skok na kasę państwową, obsadę w sposób kompletnie niekontrolowany wszystkich elementów publicznej przestrzeni". - To jest początek, ten rok źle wróży na następne lata - podkreślił.

Schetyna zaznaczył, że rolą opozycji jest kontrolowanie i patrzenie władzy na ręce" oraz "mówienie o bezpieczeństwie". - O bezpieczeństwie Polaków, tym wewnętrznym i zewnętrznym, tym przy które stawiane są znaki zapytania, ale także o bezpieczeństwie finansowym - powiedział.

Zaznaczył, że we wszystkich tych wymiarach bezpieczeństwo Polski będzie narażane na nieodpowiedzialną politykę PiS-u. - Będziemy widzieć to przez rok i będziemy widzieć przez następne lata - ocenił lider Platformy.